gayrimenkul

Blog

İÇ MİMARLIK FENG SHUİ UYUMU

by:

 

Feng Shui prensiplerinin uygulandığı alanlarda amaç, yaşam enerjisinin olması gerektiği gibi bir şekle getirilmesidir. Fm olarak Feng Shui öğretilerini mekânlarınıza profesyonelce taşıyoruz. Hayata karşı daha pozitif, daha sağlıklı ve huzurlu mekânlar tasarlayarak evren ile uyum içerisinde mekânlar ortaya çıkartıyoruz.

Feng shui yaklaşık olarak 5000 yıllık birikimi içerisinde barındıran Çin öğretisidir. Kelime anlamı rüzgâr ve su manasına karşılık gelir. Yaşanılan her yere tabiatın içerisindeki yaşam enerjisinin aktarılabilmesini sağlar. Bu öğreti, temelinde kötü enerjilerin iyi enerji ile denge halinde olmasını amaçlamaktadır.

Mekân içerisinde olması gereken konforu ve uyumu uzman bir çalışma ile ortaya koymaktadır. Feng Shui dâhil edilerek tasarlanan mekânlar sayesinde doğru mekâna, doğru uyum ve konfor bütünlüğüyle sahip olunabilmektedir. Yaşanılan yerin doğru bir şekilde düzenlenmesi için FM olarak size ihtiyacınız olanı sunuyoruz.

Feng Shui için başlangıç kapıda başlar. İyi başlangıç iyi getirileri de beraberinde getireceği için daire kapısının dikkat çekici olması önemlidir. Örneğin; daire kapısının kırmızı renk olması zenginliği çağrıştırmakta, enerji daireye kolayca girebilmektedir.

Gereksiz Eşyalardan Kurtulun

Feng Shui öğretilerinin yaşadığımız yerler dâhil olmak üzere en önemli önerisinin bu olduğunu söyleyebiliriz. İhtiyaç duymadığınız, çalışmayan, kırılmış eşyaların tamamından kurtulun. Feng Shui’ye göre bu eşyalar yenilenme enerjisini azaltmakta ve yeniliğin akışına engel olmaktadır. Bu eşyalardan kurtulmanız sizin yeniliğe kucak açmanızı sağlayacaktır.

Yemek Masası Çevresinde Ayna Olmalı

Feng Shui, yemek masasını gören, yemek masasına çok yakın ayna olmasının yemek masasının bereketini çoğaltacağını öngörür. Ayrıca yemek masası üzerinde bereket artışı sağladığına inanılan nar meyvesi kullanmak da bereket üzerine olumlu etki edecektir. Bir diğer değişim ise yemek masasının şeklidir. Yemek masanız kare ve dikdörtgen gibi sivri köşelere sahip ise köşelerini yuvarlamanız veya yeni bir yemek masası alacaksanız eğer oval bir yemek masası seçimi yapmanız yerinde olacaktır. Feng Shui öğretisinde oval masalar insanları bir araya toplar, daha etkili bir iletişim sağlanmasına yardımcı olur. Sivri köşeli mobilyalar ise iletişim kopukluklarına yol açar.

Banyo Dekorasyonu İçin Feng Shui

Feng Shui, banyo dekorasyonunda dikkate alınıyorsa eğer kesinlikle klozet kapağı ve banyo kapısı kapalı tutulmalıdır. Banyo içerisinde fazla su israfından kaçınılmalıdır. İçeriyi ferah renkler ile boyamak ve aydınlık olmasına özen göstermek bu öğreti içerisinde önem taşır.

Yatak Odası Dekorasyon Planında Ayna, Saat ve Televizyon Olamaz

Feng Shui, yatak odasının dekorasyon içeriğinde kesinlikle yatağın amacı dışında eşya olmaması gerektiğini savunur. Yatak odası içerisinde komodin, giysi dolabı ve yatak bulunmalı, televizyon, saat ve ayna kesinlikle bulunmamalıdır. Televizyon birliktelikler arasındaki huzuru, uyku düzenini bozacağı kaygısı taşıdığı için bu öğreti içerisinde yatak odasında yer almaz. Saat ise acelecilik simgesi olduğu için yatak odası içerisinde bu öğretiye göre bulunmaz. Eğer ki ayna koyulması zorunlu ise yataktan bakıldığı zaman direkt görülmeyecek bir şekilde konumlandırılması gerekir. Aynı zamanda tek olan objeler yalnızlığı temsil ettiği için tek sayıdaki objeler yatak odası da dâhil olmak üzere evin hiçbir yerinde kullanılmamalıdır.

içerisinde Feng Shui hakkında bu yazımızda belli başlı şeylere sadece değinmiş ve anekdotlar paylaşmış olduk. Evinizi ya da çalışma alanlarınızı Feng Shui öğretilerine göre değiştirmek isterseniz FM olarak size doğru mekan tasarımını sunmaktan mutluluk duyarız.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© Copyright © 2021. Feliz Gayrimenkul Her Hakkı Saklıdır.
Merhaba
WhatsApp ile Gönder
0533 050 46 02